środa, 7 marca 2018

Prof. Jacek Bartyzel o emigracji pomarcowej: jedyna, która w sercu unosiła nienawiść do Polski

Aktualizacja: 2018-03-6 2:42 pm
Za „niedorzeczne i niegodziwe” prof. Jacek Bartyzel uznał włączanie tzw. emigracji pomarcowej ’68 w cały ciąg – niemal dwustuletniej – emigracji. Jak zauważył, była to jedyna emigracja, która mogła liczyć na profity, a wyjeżdżając z kraju „unosiła w swoich sercach nienawiść do Polski”.
Prof. Jacek Bartyzel na swoim profilu na Facebooku włączył się w debatę na temat wydarzeń z Marca’68 i następującej potem emigracji. Zdaniem naukowca „niedorzeczne i niegodziwe zarazem jest włączanie tzw. emigracji pomarcowej ’68 w ponad dwustuletni ciąg emigracji polskich od konfederatów barskich począwszy, po emigrację solidarnościową w stanie wojennym”.
Powód? Wszyscy emigranci (poza pomarcowymi) choć na swój sposób na swoją dolę zasłużyli (np. nieroztropne porywy, błędy i zaniedbania), to jednak „bez wątpienia unosili w swoich sercach na drogach wygnania miłość do Polski i ostatnią rzeczą, którą pragnęliby czynić, byłoby świadome szkodzenie jej”.
Zgoła inne uczucia do ojczyzny towarzyszyły osobom opuszczającym Polskę po marcu’68. Zdaniem prof. Bartyzela była to pierwsza i jedyna emigracja, „która udając się za granicę (bo przecież nie uchodząc, tylko z własnej woli, skwapliwie korzystając z oferty, z paszportami), unosiła w swoich sercach nienawiść do Polski. Nie do komunizmu, nie do tych, którzy Polskę zniewolili, ale po prostu i tylko do Polski i Polaków. I tę nienawiść potem rozlewała po świecie i rozlewa (albo ich dzieci i wnuki) dotąd i coraz silniej” – napisał.
Zdaniem prof. Bartyzela, zarówno emigracje poprzednie, jak i późniejsza „dotykały ludzi, którym za ich działalność na rzecz Polski groziła śmierć albo więzienie czy zsyłka lub przynajmniej szykany i nieustanna inwigilacja”.
Historyk podkreślił, że emigracja pomarcowa w głównej mierze (ale niewyłącznie) składała się „z tych, którzy albo sami, albo ich ojcowie, matki, bracia, siostry i kuzyni, byli wcześniej w komunistycznym aparacie przemocy, zabijając, torturując i skazując w justizmordach, albo w aparacie indoktrynacji, mordującej dusze, a dopiero niedługo przed wyjazdem zaczęli odgrywać role opozycjonistów i krytyków systemu, na ogół zresztą z pozycji prawdziwego socjalizmu”.
Jak dodał, ci, którzy nie mieli nic złego na sumieniu wyjeżdżali zazwyczaj dlatego, że towarzyszyli współmałżonkom o nieczystych sumieniach w obawie przed pogromami, które miały nastąpić, ale przecież nie miały miejsca, a „nawet tzw. nagonka antysemicka została jak nożem ucięta po kilkunastu tygodniach”.
Na koniec prof. Bartyzel zaznaczył, iż emigracje wcześniejsze często oznaczały często „poniewierkę, nędzę, głód, śmierć w zapomnieniu i pochówek w zbiorowej mogile”. Zgoła inaczej wyglądały losy emigracji pomarcowej, która mogła liczyć na system zabezpieczeń, „życie w dobrobycie, wręcz komforcie, jakiego nie mieli w kraju nawet ci, którym przysługiwały talony do sklepów za żółtymi firankami”. Ponadto elita umysłowa mogła zaś liczyć na „ścieżki kariery naukowej i międzynarodowej sławy”.
„Któż pamiętałby dziś o tow. mjr. Baumanie, gdyby nie spotkało go takie prześladowanie”? – zapytał prof. Jacek Bartyzel.
Źródło: Facebook/Jacek Bartyzel
Bibula.com


poniedziałek, 5 marca 2018

Jak należy się zorganizować

Jeśli chcesz zrobić coś z aktywnością antypolskiej żydokomuny w swoim rejonie lub ogólnie z lewactwem w danej okolicy, odpowiedź brzmi: zacznij być aktywny. Nie martw się, jeśli nie masz za sobą wielu ludzi – zaledwie kilku aktywistów może podejmować dobre decyzje, wspierać siebie nawzajem i dzielić każdą pracą.

Zorganizuj się

Większość grup antylewicowych zaczynało od bycia grupą składającą się z kilku przyjaciół. Rozejrzyj się między kumplami. Który z nich jest wkurzony obecnością
antypolskiej  żydokomuny na ulicach i w życiu publicznym? Który chce coś z tym zrobić? Który uważa, że petycje i wymaganie od polityków, by ci coś z tym zrobili nie jest żadną opcją? Który brał udział w jakichkolwiek akcjach? Jedna z lokalnych grup antylewicowych urosła zaraz po likwidacji narkomańskiej,lewicowej meliny zwanej sqotem. Kolejna wyrosła z istniejącej już grupy i skupiła się na akcji bezpośredniej. Zaufanie pomiędzy Polakami buduje się najczęściej poprzez działanie.

Omówcie razem jakiego rodzaju grupę chcecie zbudować. RNR FALANGA nie narzuca żadnej linii politycznej lokalnym grupom. Nie mówi im też jakie kampanie prowadzić na obszarach, na których występuje wiele bardzo różnych opcji politycznych. Warto również zastanowić się nad tym, jak bardzo „publiczna” lub też „zamknięta” ma być twoja grupa. Chcesz po prostu wesprzeć uliczne akcje RNR FALANGI? A może chcesz wziąć udział w odpowiednich sieciach aktywistów, takich jak grupy solidarności z Polakami żyjącymi pod okupacją za Bugiem ? Może chcesz organizować spotkania społeczności? Istnieją grupy RNR FALANGA, które specjalizują się w tylko jednym, kilku lub też we wszystkich wymienionych wyżej aspektach. Żadna z grup RNR FALANGA nie współpracuje z policją. Żadna nie jest też związana z jakąkolwiek partią polityczną.

Podstawy

Grupa antylewicowa potrzebuje adresu e-mail, pod którym będzie mogła bezpiecznie kontaktować się z innymi przeciwnikami lewicy. Większość grup RNR FALANGA używa wzoru: nazwagrupy@gmeil.pl

Grupa powinna spotykać się regularnie. Pozwala to na bardziej efektywne reagowanie na  zagrożenie od bandyckiej lewicy, pomaga we wspólnej pracy i umożliwia planowanie przyszłych działań.

Pomocna jest także obecność ludzi ze zróżnicowanymi umiejętnościami. Nie każdy musi być gotowym ulicznym aktywistą. RNR FALANGA  otwarte jest również na ludzi, którzy są chętni do wysyłania emaili oraz drukowania ulotek.

Pierwsze kroki

Ważne jest, aby zaznaczyć swoją obecność na danym obszarze. Promowanie antylewicowej idei jest ważne, ponieważ przeciwdziała żydowskiej komuny w przestrzeni publicznej oraz pokazuje ludziom, którzy wyznają podobne poglądy, że nie są sami.

Jedną z najprostszych dróg do zaznaczenia swojej obecności jest rozklejanie naklejek. Jeśli brakuje ci pomysłów na własne wzory (lub też nie posiadasz umiejętności graficznych), to internet pełny jest gotowych już do użycia projektów. Napisz do nas, a my pomożemy ci zorganizować ich druk.

Inne tanie (i dobre) sposoby na szerzenie idei to rozklejanie plakatów, malowanie graffiti oraz odbijanie szablonów.
          
Samoobrona i kondycja fizyczna

Lewacy i inni im podobni degeneraci są kryminalistami z natury. By aktywnie się im przeciwstawiać niezbędna jest więc pewna wiedza z zakresu samoobrony. Wiele grup antylewicowych ćwiczy samemu, lub też zapisuje się do klubów walki. Powinieneś przynajmniej spróbować popracować nad swoją kondycją fizyczną poprzez bieganie czy ćwiczenia z workiem treningowym. Wspólny trening poprawia dynamikę grupy, a także pomaga w utrzymaniu zaufania wewnątrz grupy w trudnych sytuacjach.

Podtrzymanie grupy: pomysły dotyczące bieżących działań

Niektóre grupy spotykają się na regularnych wieczorach filmowych i nocnych dyskusjach. Wszystkie grupy muszą zastanowić się nad tym jak gromadzić fundusze. Udział w każdym lokalnym centrum społecznym pomaga przy rezerwacji pomieszczeń na imprezy mających na celu zbiórkę pieniędzy, jednak środki pieniężne można zdobyć też prowadząc zbiórki w księgarniach, podczas spotkań zaprzyjaźnionych grup politycznych, na imprezach kulturalnych oraz benefitowych koncertach.

Cyfrowy aktywizm

Dana grupa może szybko rozsławić swoje imię poprzez obecność w internecie i na portalach społecznościowych. Musi jednak włożyć dużo wysiłku w jego utrzymanie. Jeśli masz ludzi, którzy potrafią pisać dobre artykuły, to należałoby rozważyć założenie poświęconego waszej działalności portalu. WordPress jest do tego celu najlepszą platformą. Facebook jest kolejnym dobrym sposobem na rozprzestrzenianie waszych pomysłów w formie wiadomości, grafik, imprez i krótkich dokumentów. Należy jednak pamiętać, że wasz profil musi być ściśle kontrolowany ze względów bezpieczeństwa. Zalecamy trzymać wszelkie wiadomości i rozmowy poza Facebookiem.

Twitter to kolejny znakomity portal, którym możecie rozsyłać wiadomości. Uczcie się podstaw bezpieczeństwa w Internecie – bardzo ważne jest, by nie ujawniać zbyt wielu informacji w sieci.  Swoją działalność w Internecie prowadźcie w sposób profesjonalny.

Marek Kłys