środa, 3 lutego 2021

CZARNY KORPUS


Oprycznicy w carskiej Rosji, Schutzstaffel w narodowo-socjalistycznych Niemczech, MVSN i Brigate Nere w faszystowskich Włoszech, Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej w Islamskiej Republice Iranu. Co łączy wymienione formacje? Wszystkie są dla mnie inspiracją do napisania niniejszego artykułu. Wszystkie posiadały kilka wspólnych cech. Są nimi zmilitaryzowany charakter formacji służących do zapewnienia trwałości systemów politycznych wymienionych państw oraz bycie swoistymi strażnikami idei przed wrogimi ideologiami; bycie elitą państwa w dziedzinach nie tylko militarnych; bycie swoistym zakonem politycznym zapewniającym kontynuację systemu państwowego i elit państwowych oraz bycie formacjami nastawionymi na bycie czynnikiem twórczym cywilizacji własnych narodów i działającym w celu „eksportu” tego dorobku cywilizacyjnego oraz wpływów państwa poza własne granice. W skrócie są to formacje, które w środowiskach tercerystycznych noszą miano „Politycznych Żołnierzy”. Niniejszy tekst jest właśnie o podobnej formacji, która powinna powstać w Polsce po przekształceniu kraju w państwo nacjonalistyczne. Postanowiłem nadać tej formacji nazwę „Czarny Korpus” z uwagi na to, że nazwę takową nosiły formacje, których charakter mocno mnie inspiruje, tzn. wymieniona już formacja SS[1] (nazywana nieoficjalnie Das Schwarze Korps), którą interesował się i opisywał ją Julius Evola[2] oraz ukraiński Чорний корпус (początkowa nazwa batalionu Azow). Przynajmniej w moim guście nazwa stylowa i w miarę prosta, bez zbędnych udziwnień. Tego typu dyskusja jest ważna, ponieważ nacjonalistyczny rząd w końcu będzie potrzebował struktur legitymizujących ich panowanie. Inaczej ich ustrój szybko upadnie. Opiszę w skrócie czym charakteryzować się będzie Czarny Korpus, jakie będą kryteria członkostwa w „zakonie politycznym” nacjonalistycznej Polski, jakimi obszarami będzie się zajmować Czarny Korpus, jaki będzie w prostym ujęciu charakter struktury organizacyjnej wspomnianej formacji i jej ustrój ekonomiczny.


1. Charakterystyka


Czarny Korpus byłby zmilitaryzowaną formacją ideowo-polityczną, pod pewnymi względami zbliżoną do struktur zakonnych, która grupowałaby elity wojskowe, naukowe, intelektualne, artystyczne, ekonomiczne, duchowe i polityczne przyszłej nacjonalistycznej Polski. Celem formacji byłby rozwój cywilizacyjny Polski w oparciu o ideały nacjonalizmu, tradycjonalizmu, spirytualizmu, hierarchii społecznej i zasad sprawiedliwości społecznej oraz stanie na straży porządku społecznego opartego o te ideały. Potocznie mówiąc, Czarny Korpus będzie pełnił rolę „państwa w państwie”, będzie miał duży wpływ na politykę państwową, pod jego kontrolą będzie kilka resortów, co zostanie opisane w punkcie 3, a kontrolę nad Czarnym Korpusem będzie miał tylko przywódca państwa. Poza nim Czarny Korpus będzie formacją z dużym zakresem autonomii. Czarny Korpus będzie posiadał własne formacje policyjne i wojskowe podlegające tylko przywództwu formacji, własne sądownictwo regulujące stosunki wewnętrzne w formacji i własny podział terytorialny autonomiczny względem podziału państwowego.


2. Kryteria członkostwa


Od członka Czarnego Korpusu wymagałoby się posiadanie czysto polskiego pochodzenia etnicznego (posiadanie polskich przodków przykładowo do 4-5 pokoleń wstecz – zależy od piastowanej funkcji)[3], nienaganną postawę moralną, stabilny profil psychologiczny, osobowość idealistyczną, odpowiedni poziom rozwoju fizycznego i intelektualnego (zależy od piastowanej funkcji) oraz odpowiednią formację ideową. Autonomiczność, uprzywilejowanie Czarnego Korpusu względem reszty społeczeństwa będzie skutkowała wyższym poziomem odpowiedzialności (w tym odpowiedzialności karnej) w celu zapobieżenia przekształcenia Czarnego Korpusu w uprzywilejowaną kastę. W celu uniknięcia dekadencji organizacji ustali się zbliżający formację do zakonów bardziej wymagający zakres powinności[4], jaki nałoży się na członków formacji, który będzie uwzględniał bardziej restrykcyjne wymagania dotyczące zawierania związku małżeńskiego (w celu zachowania elitarnego, wolnego od egoistycznej prywaty charakteru formacji); odpowiedni stopień dyscypliny oraz sakralny charakter formacji posiadający rozbudowany system inicjacyjny. W celu uniknięcia zarazy nepotyzmu i kastowości w organizacji ustanowi się parytety, w których ustali się minimalny odsetek wymaganych nowych członków formacji w danym okresie, niespokrewnionych z dotychczasowymi członkami. Ustalone zostaną kryteria wykluczenia dotychczasowych członków Czarnego Korpusu z formacji w przypadku złamania dyscypliny.


3. Obszary działalności


Czarny Korpus stanowiąc kuźnię polskiej elity narodowej byłby wiodącą siłą kształtującą polskie salony. Pozostawiając możliwość przynależności do elity bez członkostwa w Czarnym Korpusie jednocześnie pierwsze skrzypce w kształtowaniu charakteru polskich elit mieliby członkowie CK. Czarnemu Korpusowi podlegałyby następujące ministerstwa: Edukacji; Nauki; Obrony Narodowej; Sportu; Sprawiedliwości; Rodziny i Polityki Społecznej; Rozwoju, Pracy i Technologii; Spraw Wewnętrznych oraz nowo projektowane ministerstwa[5]: Geopolityki; Ideopolityki i Zwalczania Dekadencji; Cyfryzacji i Narodowej Przestrzeni Medialnej. Dowództwu Czarnego Korpusu podlegałyby służby policyjne odpowiednio wydzielone do zadań walki z dywersją ideologiczną w społeczeństwie. Służby policyjne Czarnego Korpusu współpracowałyby w pewnych dziedzinach z dwoma rodzajami służby policyjnej: policją zawodową (dotychczasową strukturą policyjną) oraz z policją „ludową” (policyjny odpowiednik OSP). Sekcja naukowo-intelektualna Czarnego Korpusu przy współpracy z naukowcami i intelektualistami spoza formacji odpowiadałaby za rozwój nowych koncepcji politycznych, ekonomicznych, socjologicznych i metafizycznych mieszczących się w granicach normy nacjonalistycznego państwa (tzw. „laboratorium idei”) oraz miałaby wyłączne kompetencje na rozwój państwowego programu broni jądrowej[6], systemów rakietowych oraz obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Pod kontrolą firm należących do Czarnego Korpusu powinien się znaleźć przemysł zbrojeniowy. Czarny Korpus wzorem swojego irańskiego odpowiednika posiadałby również własne podmioty gospodarcze zapewniające formacji finansowanie oraz wnoszących wkład w gospodarkę narodową. O sprawach ekonomicznych będzie napisane w kolejnym podpunkcie. Czarny Korpus posiadałby własne siły militarne na wzór KSRI, które oficjalnie mogłyby się nazywać mianem „Siły Słowiańskie”. Struktura formacji „Siły Słowiańskie” byłaby podobna do struktur militarnych KSRI (wyłączając charakterystyczne dla obszaru działania KSRI formacje typu „Quds”). Czarny Korpus przyczyniałby się do zapobiegania dekadencji wśród duchowieństwa wyznań uznanych przez państwo. Dlatego Czarny Korpus zajmowałby się wysyłaniem do seminariów ludzi o odpowiedniej formacji duchowej i religijnej.


4. Charakter organizacyjno-ekonomiczny


Jak już wcześniej wspomniano, Czarny Korpus byłby formacją posiadającą cechy zakonu oraz służb mundurowych. Dlatego przynależność do tej formacji wiązałaby się z pewnymi dyscyplinarnymi ograniczeniami swobody własnego życia prywatnego, konieczności bycia podporządkowanym osobom wyższym stopniem od siebie lub przywódcy państwowemu, ograniczeniami związanymi z życiem małżeńskim i wchodzeniem w związek małżeński (małżonek członka CK z zasady musiałby sam przynależeć do formacji i przyjąć wymogi własnej formacji). Członek CK będąc elitą narodu powinien charakteryzować się wysokim poziomem rozwoju duchowego, formacji intelektualnej i ideowej, poczuciem służby oraz być gotowym do poświęceń i wyrzeczeń. Więc do formacji nie mogłaby zostać przyjęta osoba wyznająca ateizm, światopogląd materialistyczny, negujący sferę duchową, indywidualizm, liberalizm, kosmopolityzm i inne wywrotowe poglądy. Struktura CK byłaby ściśle hierarchiczna. Czarny Korpus posiadałby własny system ekonomiczny, odrębny od państwowego, który cechowałby się centralizmem, planowaniem i kolektywizacją przedsiębiorstw. Częściowo zakonny charakter CK wiązałby się z elementami inicjacji, praktyk duchowych, również medytacyjnych i rytualizmem. Miałoby to na celu kształcenie polskich Politycznych Żołnierzy w kierunku tworzenia Nowego Człowieka zgodnego z ideałami rumuńskiego nacjonalisty Corneliu Codreanu – człowieka uduchowionego, w którego życiu ważną rolę odgrywa mistycyzm.


5. Symbolika


Czarny Korpus z założenia byłby organizacją o strukturze, zakresie działalności i celach podobną do Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Wyciągnięta w górę ręka trzymałaby rózgę liktorską (nawiązanie do wyciągniętej ręki trzymającej AK-47 w logo KSRI), w tle byłaby kula ziemska, w którą wpisany byłby symbol czarnego słońca. Rózga liktorska symbolizowałaby podporządkowanie formacji przywódcy państwa i służbę narodowi (Czarny Korpus to byliby współcześni liktorzy w państwie[7]), czarne słońce symbolizowałoby elitarno-sakralny charakter formacji upodabniający ją do zakonu. Kula ziemska symbolizowałaby misję, jaką Czarny Korpus ma do spełnienia na całym globie – walkę o zwycięstwo sił nacjonalistycznych, tradycjonalistycznych i antyliberalnych we wszystkich krajach świata.


Wyatt


piątek, 15 stycznia 2021

                                                                    PILNE.

 Poszukujemy osób do prowadzenia naszego bloga. Chętni proszeni są o zgłaszanie do kolegi Stawiszyńskiego.